Nowoczesne metody ujędrniania skóry ciała
Na ujędrnianie skóry ciała decyduje się coraz więcej osób pragnących zadbać o piękny i młody wygląd. W zdecydowanej większości są to kobiety, jednakże wśród amatorów upiększających zabiegów znaleźć można również panów. Metody ujędrniania skóry są bardzo różnorodne – od nakładania pielęgnacyjnych kosmetyków po inwazyjne, specjalistyczne zabiegi. W dzisiejszym artykule przedstawiamy krótki przegląd nowoczesnych metod ujędrniania skóry ciała.
Kosmetyki pielęgnacyjne sprzyjające ujędrnieniu skóry
Najpopularniejszym sposobem na ujędrnianie skóry ciała jest stosowanie specjalnych kosmetyków. Z balsamów, kremów i peelingów o działaniu ujędrniającym korzysta bardzo wiele osób. Takie preparaty ma w swojej ofercie niemal każdy producent kosmetyków, a każdego roku na rynku pojawiają się ich ulepszone warianty. Kosmetyki ujędrniające to rozwiązania na każdą kieszeń, gdyż ich ceny zaczynają się już od kilku złotych. Innowacyjne, specjalistyczne i przebadane klinicznie produkty renomowanych marek to już jednak wydatek rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych.
Preparaty ujędrniające z pewnością warto stosować do codziennej pielęgnacji skóry całego ciała. Jako kosmetyki nie docierają one jednak do głębiej położonych tkanek. Nie są więc w stanie usunąć przyczyny utraty jędrności skóry, jaką jest przede wszystkim spowolnienie metabolizmu komórkowego i niszczenie włókien kolagenowych. Mogą natomiast przyczynić się do poprawy wyglądu skóry, wygładzając ją i nawilżając. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich ujędrniających kosmetyków, połącz ich zastosowanie z masażem pulsacyjnym. Poprawi on wchłanianie i dystrybucję składników zawartych w preparacie.
Masaże ujędrniające skórę ciała
Masaże mające na celu ujędrnienie skóry ciała cieszą się rosnącą popularnością. Zabiegi takie oprócz przyczynienia się do poprawy wyglądu sprzyjają też odprężeniu. Można wykonywać je samodzielnie przy pomocy ręcznych masażerów bądź też skorzystać z oferty salonów kosmetycznych lub gabinetów masażu. Zabiegi przeprowadzane są przy pomocy manualnych technik lub z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Coraz więcej gabinetów kosmetologicznych oferuje ujędrniający masaż przy użyciu urządzenia generującego podciśnienie. Innowacyjnym w tym zakresie urządzeniem jest aparat Pneumatron®, służący do wykonywania pneumatycznego masażu pulsacyjnego. Polega on na naprzemiennym zasysaniu i rozluźnianiu nawet głęboko położonych tkanek. Zabieg poprawia ukrwienie i sprzyja naturalnym procesom regeneracji, przyczyniając się do widocznej poprawy jędrności.
Zabiegi ujędrniające w gabinetach kosmetologicznych
Wiele gabinetów kosmetologicznych oferuje specjalistyczne zabiegi ujędrniające skórę ciała. Wykonuje się je zazwyczaj przy pomocy odpowiedniej aparatury, generującej podciśnienie, ultradźwięki lub też promieniowanie. Bardziej inwazyjne procedury polegają na elektrostymulacji mięśni, wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, bądź też nakłuwaniu skóry w celu podania specjalistycznych preparatów do jej głębszych warstw.
Do najpopularniejszych obecnie zabiegów ujędrniających oferowanych przez gabinety kosmetologiczne należą:
termolifting wykonywany z zastosowaniem promieniowania podczerwonego;
zabiegi z użyciem fal radiowych, rozgrzewających włókna kolagenowe i stymulujących produkcję białek w skórze;
karboksyterapia opierająca się na wywoływaniu lekkiego stanu zapalnego poprzez podawanie dwutlenku węgla;
mezoterapia polegająca na nakłuwaniu skóry i ostrzykiwaniu jej np. kwasem hialuronowym.
Te nowoczesne sposoby mogą jednak powodować dyskomfort, a nawet ból. Bywają również kosztowne, szczególnie gdy do uzyskania efektu potrzebna jest seria zabiegów.
Jeśli nie chcesz decydować się na inwazyjny zabieg, możesz skorzystać z drenażu limfatycznego, który wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Przyczynia się także do poprawy ukrwienia tkanek, a co za tym idzie, nasila metabolizm komórkowy. Jest on często wybierany przez osoby pragnące pozbyć się cellulitu. Aby wykonać taki zabieg, nie musisz korzystać z usług kosmetologa – możesz przeprowadzić go w domu z zastosowaniem wspomnianego wyżej masażera pulsacyjnego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana