Mezoterapia igłowa i bezigłowa – porównanie, efekty
Mezoterapia to zabieg kosmetyczny cieszący się dużą popularnością, zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób. Redukuje oznaki starzenia, przyczynia się do utrzymania skóry w lepszej kondycji, a nawet pobudza włosy do wzrostu. Mezoterapię można wykonać dwiema metodami – igłową oraz bezigłową. Czym różnią się obie metody? Która z nich daje lepsze efekty? Sprawdźmy!
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonywana za pomocą igieł. Nie należy się jednak obawiać – igły wykorzystywane do zabiegu są niewielkich rozmiarów i zostawiają na skórze jedynie maleńkie nakłucia. Aby zniwelować uczucie dyskomfortu, jaki mógłby wystąpić przy zabiegu, przed przystąpieniem do mezoterapii skóra pacjenta jest znieczulana specjalną maścią. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać oczekiwany rezultat, najczęściej jednak należy powtórzyć zabieg. Liczba i częstotliwość kolejnych mezoterapii ustalana jest indywidualnie, uwzględniając stan zdrowia pacjenta, jego oczekiwania, a także zastosowany preparat. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów w odstępach wynoszących od tygodnia do nawet miesiąca.
Decydując się na zabieg mezoterapii, warto wybierać sprawdzone gabinety. Jednym z nich jest Gabinet Kosmetyczny Azyl Piękna w Tomaszowie Mazowieckim. Pracujące tam specjalistki z zakresu kosmetologii dobiorą odpowiednie substancje aktywne do potrzeb naszej skóry, które zapewnią znakomity efekt już po pierwszym zabiegu, a także zaplanują dalsze wizyty, aby rezultat był jak najtrwalszy.
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa jest mniej inwazyjną metodą, polecaną szczególnie tym osobom, które na samą myśl o igłach przechodzi dreszcz. W tym wypadku substancje aktywne są wprowadzane pod skórę metodą elektroporacji. Za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzany jest prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu zastosowany preparat ma szansę wniknąć w głąb skóry. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Pacjenci mogą odczuwać jedynie lekkie mrowienie.
Choć mezoterapia bezigłowa jest mniej inwazyjną metodą, jej efekty również widoczne są po pierwszym zabiegu. W tym jednak przypadku uzyskanie oczekiwanego, finalnego rezultatu, wymagać będzie większej liczby powtórzeń. Zwykle jest to od 4 do nawet 12 zabiegów. Ze względu na to, że skóra nie jest nakłuwana, mogą być wykonywane w niewielkich odstępach czasu, wynoszących najczęściej jeden tydzień.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana