Lifting bez skalpela – czy to możliwe?
Młodo wyglądająca, napięta skóra jest marzeniem wielu osób, natomiast nie każda z nich decyduje się na skorzystanie z możliwości medycyny estetycznej w celu poprawy swojego wyglądu. Decyzja z tym związana bardzo często wynika z obaw, że lifting można wykonać tylko z użyciem skalpela – co jest błędnym przekonaniem. Sprawdź, jakie zabiegi medycyny estetycznej są dowodem na to, że lifting bez skalpela jest możliwy.
Lifting bez skalpela za pomocą nici liftingujących
Jednym z zabiegów mających na celu bezoperacyjny lifting jest zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Nici COG, nici BARB, 3D, 4D to różne określenia specjalnego rodzaju nici z tzw. haczykami, przy czym nie należy ich łączyć ze „zwykłymi” nitkami PDO, od których różnią się tym, że są grubsze, dłuższe i mają wypustki na swojej powierzchni. Są to stożki lub haczyki, które dzięki swojej budowie i umiejętnościom specjalisty bez problemu zagnieżdżają się w tkance podskórnej.
Rezultatem zabiegu z zastosowaniem nici liftingujących, który jest obecnie wykonywany w wielu gabinetach medycyny estetycznej, między innymi w gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie, jest zagęszczenie skóry i wzrost jej napięcia. Pozwala on na uzyskanie zwiększonego odczynu zapalnego w miejscu implantacji, co skutkuje zwiększoną migracją fibroblastów, produkcją własnego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.
Istnieje też możliwość podniesienia wybranej partii ciała, które z wiekiem uległo grawitacji. Do efektów użycia nici liftingujących należy między innymi poprawa owalu twarzy z likwidacją tzw. chomików, wygładzeniem bruzd nosowo-wargowych czy uniesieniem policzków. Za pomocą nici liftingujących można też zniwelować podwójny podbródek, opadające brwi oraz wszelkie zwiotczenia skóry, na przykład na dekolcie, ramionach, udach i brzuchu.
Technologia HIFU 3D, czyli lifting ultradźwiękowy bez użycia skalpela
W kontekście liftingu bez skalpela zasadne jest też opisanie technologii HIFU 3D, czyli liftingu ultradźwiękowego niewymagającego wdrożenia rozwiązań chirurgicznych. Technologia ta bazuje na wykorzystaniu głębokiego, zogniskowanego działania ultradźwięków o dużym natężeniu. W wyniku silnego skupienia energii dochodzi do punktowego ogniska koagulacji. Kontrolowane mikrouszkodzenia inicjują silną regenerację włókien kolagenowych oraz kolagenogenezę. Efektem liftingu ultradźwiękowego może być odmłodzenie skórę, wymodelowanie kości policzkowych, owalu twarzy oraz poprawa wyglądu podbródka i linii żuchwy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana