Jak szybko i efektywnie polerować paznokcie?
Polerki do paznokci to niezbędne wyposażenie w każdym gabinecie wykonującym usługi manicure i pedicure. Ich zadaniem jest matowienie paznokci, a nie, wbrew pozorom, ich nabłyszczanie. To ważny etap i warto poświęcić mu wystarczającą ilość czasu, który w gabinecie nierzadko jest bardzo cenny. Jak szybko, a zarazem dokładnie wykonywać polerowanie paznokci?
Jak używać polerki do paznokci?
Kluczem do dobrze wykonanego zabiegu jest odpowiednie narzędzie. Polerka do paznokci w gabinecie profesjonalisty powinna być więc wysokiej jakości z dobrze dobraną gradacją, czyli ilością materiału ściernego, do rodzaju płytki. Musi on być na tyle ostry, aby poradzić sobie z jej twardą wierzchnią warstwą, a jednocześnie delikatny, aby nie powstały uszkodzenia. Najczęściej spotykaną wartością jest 100/180. Gradacja 100 nadaje się do wygładzania, natomiast 180 do matowienia powierzchni.
Drugą istotną dla szybkości pracy cechą polerki jest kształt. Często w drogeriach spotykane są bloczki polerskie, jednak w profesjonalnych gabinetach wykorzystuje się polerki płaskie, o takich samych kształtach jak pilniki. Można dostać je między innymi w internetowej hurtowni JRJ Medical z wyposażeniem gabinetów kosmetycznych. Kształt ten umożliwia szybką pracę, jest poręczny, a zakrzywione krawędzie umożliwiają łatwe dotarcie do najbardziej problematycznych miejsc – przy skórkach i brzegach paznokci.
Dlaczego używanie polerek jest tak istotne?
Manicure i pedicure wykonywane są w kilku etapach, a każdy z nich jest ważny nie tylko dla ostatecznego efektu, ale przede wszystkim trwałości. Użycie polerki do paznokci przygotowuje je do kolejnych zabiegów, ponieważ matowi płytkę, dzięki czemu jest ona lepiej przyczepna. Nałożony lakier lub żel lepiej i dłużej się utrzymują. Dodatkowo wyrównuje jej strukturę, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie nieskazitelnie gładkiego efektu, a lakier wygląda po prostu dobrze.
W gabinecie profesjonalisty polerki używane są też w innych celach. Oczywiście matowienie paznokci to ich podstawowe przeznaczenie. Sprawdzają się jednak również w innych okolicznościach. Stosuje się je do usuwania żeli lub akryli, a także podczas modelowania tipsów. Dodatkowo umożliwiają usunięcie drobnych zabrudzeń z powierzchni płytki. Jest to więc niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu oferującego usługi manicure.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana